Tulokset 2004

laji sija kilpailija maa tulos korkeus era tuuli
M 100 m 1 Hartonen Tommi 10,53 1. alkuerä -0,5
M 100 m 1 Hartonen Tommi 10,49 1. alkuerä -0,6
M 100 m 2 Anusim Nnamdi NIG 10,44 1. alkuerä -0,5
M 100 m 2 Anusim Nnamdi NIG 10,6 1. alkuerä -0,6
M 100 m 3 Jalava Niko Suomi 10,83 1. alkuerä -0,6
M 100 m 4 Javanainen Tomi Suomi 10,85 1. alkuerä -0,6
M 100 m 5 Ojaniemi Jaakko 10,92 1. alkuerä -0,6
M 100 m 6 Mokdasi Andreas SWE 11,04 1. alkuerä -0,6
M 100 m 1 Al-Dosari Faraj KSA 10,43 2. alkuerä -0,5
M 100 m 1 Al-Dosari Faraj KSA 10,59 2. alkuerä -0,2
M 100 m 2 Wahn Erik SWE 10,77 2. alkuerä -0,5
M 100 m 2 Wahn Erik SWE 10,75 2. alkuerä -0,2
M 100 m 3 Näsi Tuomas 10,8 2. alkuerä -0,5
M 100 m 3 Näsi Tuomas 10,78 2. alkuerä -0,2
M 100 m 4 Al-Dosari Abdulhadi KSA 10,86 2. alkuerä -0,2
M 100 m 5 Kivelä Jaakko Suomi 11 2. alkuerä -0,2
M 100 m 6 Palasmaa Juha-Pekka 11,06 2. alkuerä -0,2
M 100 m 1 Al Yami Salem KSA 10,32 3. alkuerä -0,5
M 100 m 1 Al Yami Salem KSA 10,39 3. alkuerä 0,3
M 100 m 2 Tuikka Samsa Suomi 10,67 3. alkuerä -0,5
M 100 m 2 Tuikka Samsa Suomi 10,68 3. alkuerä 0,3
M 100 m 3 Koivikko Stefan 10,86 3. alkuerä -0,5
M 100 m 3 Koivikko Stefan 10,74 3. alkuerä 0,3
M 100 m 4 Osowski Andreas 11,1 3. alkuerä 0,3
M 100 m 5 Jokela Teemu 11,1 3. alkuerä 0,3
M 100 m 1 Al Yami Salem KSA 10,39 Loppukilpailu 0,3
M 100 m 1 Al Yami Salem KSA 10,32 Loppukilpailu -0,5
M 100 m 2 Al-Dosari Faraj KSA 10,59 Loppukilpailu -0,2
M 100 m 2 Al-Dosari Faraj KSA 10,43 Loppukilpailu -0,5
M 100 m 3 Anusim Nnamdi NIG 10,44 Loppukilpailu -0,5
M 100 m 3 Anusim Nnamdi NIG 10,6 Loppukilpailu -0,6
M 100 m 4 Hartonen Tommi 10,53 Loppukilpailu -0,5
M 100 m 4 Hartonen Tommi 10,49 Loppukilpailu -0,6
M 100 m 5 Tuikka Samsa Suomi 10,67 Loppukilpailu -0,5
M 100 m 5 Tuikka Samsa Suomi 10,68 Loppukilpailu 0,3
M 100 m 6 Wahn Erik SWE 10,77 Loppukilpailu -0,5
M 100 m 6 Wahn Erik SWE 10,75 Loppukilpailu -0,2
M 100 m 7 Näsi Tuomas 10,78 Loppukilpailu -0,2
M 100 m 7 Näsi Tuomas 10,8 Loppukilpailu -0,5
M 100 m 8 Koivikko Stefan 10,86 Loppukilpailu -0,5
M 100 m 8 Koivikko Stefan 10,74 Loppukilpailu 0,3
N / W 200 m 1 Manninen Johanna 23,49 A -erä
N / W 200 m 1 Manninen Johanna 23,49 A -erä 0,1
N / W 200 m 2 Vysockaite-Eggerth Agne LIT 23,52 A -erä
N / W 200 m 2 Vysockaite-Eggerth Agne LIT 23,52 A -erä 0,1
N / W 200 m 3 Szabo Enikö HUN 23,89 A -erä 0,1
N / W 200 m 3 Szabo Enikö HUN 23,89 A -erä
N / W 200 m 4 Menonen  Pirpa 24,18 A -erä
N / W 200 m 4 Menonen  Pirpa 24,18 A -erä 0,1
N / W 200 m 5 Mykkänen Kirsi Suomi 24,22 A -erä
N / W 200 m 5 Mykkänen Kirsi Suomi 24,22 A -erä 0,1
N / W 200 m 6 Dube Winnet NAM 24,4 A -erä 0,1
N / W 200 m 6 Dube Winnet NAM 24,4 A -erä
N / W 200 m 1 Salivaara Katja 24,59 B -erä 0,8
N / W 200 m 1 Salivaara Katja 24,59 B -erä
N / W 200 m 2 Hannula Heidi 24,59 B -erä
N / W 200 m 2 Hannula Heidi 24,59 B -erä 0,8
N / W 200 m 3 Bosco Carla Suomi 24,9 B -erä
N / W 200 m 3 Bosco Carla Suomi 24,9 B -erä 0,8
N / W 200 m 4 Korjansalo Elina 25,53 B -erä
N / W 200 m 4 Korjansalo Elina 25,53 B -erä 0,8
N / W 200 m 5 Aaltonen Sanna 25,54 B -erä
N / W 200 m 5 Aaltonen Sanna 25,54 B -erä 0,8
N / W 200 m 1 Manninen Johanna 23,49 N / W 200 m
N / W 200 m 1 Manninen Johanna 23,49 N / W 200 m 0,1
N / W 200 m 2 Vysockaite-Eggerth Agne LIT 23,52 N / W 200 m 0,1
N / W 200 m 2 Vysockaite-Eggerth Agne LIT 23,52 N / W 200 m
N / W 200 m 3 Szabo Enikö HUN 23,89 N / W 200 m 0,1
N / W 200 m 3 Szabo Enikö HUN 23,89 N / W 200 m
N / W 200 m 4 Menonen  Pirpa 24,18 N / W 200 m
N / W 200 m 4 Menonen  Pirpa 24,18 N / W 200 m 0,1
N / W 200 m 5 Mykkänen Kirsi Suomi 24,22 N / W 200 m
N / W 200 m 5 Mykkänen Kirsi Suomi 24,22 N / W 200 m 0,1
N / W 200 m 6 Dube Winnet NAM 24,4 N / W 200 m 0,1
N / W 200 m 6 Dube Winnet NAM 24,4 N / W 200 m
N / W 200 m 7 Salivaara Katja 24,59 N / W 200 m
N / W 200 m 7 Salivaara Katja 24,59 N / W 200 m 0,8
N / W 200 m 8 Hannula Heidi 24,59 N / W 200 m 0,8
N / W 200 m 8 Hannula Heidi 24,59 N / W 200 m
N / W 200 m 9 Bosco Carla Suomi 24,9 N / W 200 m 0,8
N / W 200 m 9 Bosco Carla Suomi 24,9 N / W 200 m
N / W 200 m 10 Korjansalo Elina 25,53 N / W 200 m 0,8
N / W 200 m 10 Korjansalo Elina 25,53 N / W 200 m
N / W 200 m 11 Aaltonen Sanna 25,54 N / W 200 m 0,8
N / W 200 m 11 Aaltonen Sanna 25,54 N / W 200 m
N / W 200 m Zaitseva Olga N / W 200 m
M 800 m 1 Kirwa Wilson 1,47,23 A-erä
M 800 m 2 Rotich Willy 1,47,47 A-erä
M 800 m 3 Kukkamo Juha 1,47,63 A-erä
M 800 m 4 Kilbert Kipchoge 1,49,04 A-erä
M 800 m 5 Björkqvist Mathias 1,49,66 A-erä
M 800 m 6 Dufvenberg Jonas SWE 1,49,95 A-erä
M 800 m 7 Bergdahl Mikael 1,50,38 A-erä
M 800 m 8 Rehnborg Anders SWE 1,50,49 A-erä
M 800 m 9 Vasala Antti 1,50,74 A-erä
M 800 m 10 Haatainen  Jouni 1,52,24 A-erä
M 800 m 11 Oravakangas Rami Suomi 1,52,47 A-erä
M 800 m Nummela Aki Suomi A-erä
M 800 m Salo Jan-Erik A-erä
M 800 m Salo Jan-Erik 8,18,86 A-erä
M 800 m Sandells Niclas Suomi A-erä
M 800 m 1 Rockas Anders 1,54,95 B-erä
M 800 m 2 Saarni Janne 1,55,75 B-erä
M 800 m 3 Virtanen Tapani Suomi 1,56,01 B-erä
M 800 m 4 Liitiäinen Johan Suomi 1,56,42 B-erä
M 800 m 5 Arkkukangas Juha 1,57,45 B-erä
M 800 m 6 Viljanen Jussi 1,59,22 B-erä
M 800 m 7 Haalisto Ilpo 2,03,84 B-erä
M 800 m Viljanen Jussi 1,59,22 M 800 m
M 800 m Arkkukangas Juha 1,57,45 M 800 m
M 800 m Liitiäinen Johan Suomi 1,56,42 M 800 m
M 800 m Nummela Aki Suomi M 800 m
M 800 m Rockas Anders 1,54,95 M 800 m
M 800 m Saarni Janne 1,55,75 M 800 m
M 800 m Salo Jan-Erik 8,18,86 M 800 m
M 800 m Salo Jan-Erik M 800 m
M 800 m Sandells Niclas Suomi M 800 m
M 800 m Virtanen Tapani Suomi 1,56,01 M 800 m
N / W 1500 m 1 Tshizenko Julia 4,11,36 N / W 1500 m
N / W 1500 m 2 Pashnina Tatiana RUS 4,14,72 N / W 1500 m
N / W 1500 m 3 Syreva Olessia 4,15,85 N / W 1500 m
N / W 1500 m 4 Järvenpää Mari 4,17,37 N / W 1500 m
N / W 1500 m 5 Risku Johanna 4,17,94 N / W 1500 m
N / W 1500 m 6 Rosseyeva Olga RUS 4,24,51 N / W 1500 m
N / W 1500 m 7 Tuimala Ulla 4,25,04 N / W 1500 m
N / W 1500 m 8 Kaaria Sanna 4,25,65 N / W 1500 m
N / W 1500 m 9 Tolonen Riina Finland 4,26,44 N / W 1500 m
N / W 1500 m 10 Järvenpää Minna 4,27,69 N / W 1500 m
N / W 1500 m 11 Vesaluoma Tarja Suomi 4,29,08 N / W 1500 m
N / W 1500 m 12 Sundberg Heidi 4,32,19 N / W 1500 m
N / W 1500 m 13 Myllymäki Suvi Suomi 4,32,30 N / W 1500 m
N / W 1500 m 14 Haavikko Hanna 4,37,10 N / W 1500 m
N / W 1500 m 15 Tuimala Anni 4,44,50 N / W 1500 m
N / W 1500 m 16 Välimaa Jonna 4,45,23 N / W 1500 m
N / W 1500 m 17 Björkgård Anette 4,47,47 N / W 1500 m
N / W 1500 m 18 Lappalainen Henna-Maija 4,47,89 N / W 1500 m
N / W 1500 m 19 Jänkä Marika 4,50,52 N / W 1500 m
N / W 1500 m Jevdokimova Natalia dnf N / W 1500 m
N / W 1500 m Nummela Minna Suomi dns N / W 1500 m
M 3000 m 1 Sang Silas 7,50,93 M 3000 m
M 3000 m 2 Utriainen Jussi 8,11,33 M 3000 m
M 3000 m 3 Salo Jan-Erik 8,18,86 M 3000 m
M 3000 m 3 Salo Jan-Erik M 3000 m
M 3000 m 4 PIRKOLA JUHO 8,19,87 M 3000 m
M 3000 m 5 Holmström Magnus 8,20,19 M 3000 m
M 3000 m 6 Inkiläinen Turo Iso-Britannia 8,22,44 M 3000 m
M 3000 m 7 Hellsten Juha Suomi 8,22,63 M 3000 m
M 3000 m 8 Jokinen Tuomas Suomi 8,24,66 M 3000 m
M 3000 m 9 Kuorikoski Petteri Suomi 8,28,93 M 3000 m
M 3000 m 10 Hohkuri Joonas Suomi 8,33,95 M 3000 m
M 3000 m 11 Mäntylä Timo 8,35,23 M 3000 m
M 3000 m 12 Harjamäki Joonas Suomi 8,35,57 M 3000 m
M 3000 m 13 Karra  Tommi 8,44,81 M 3000 m
M 3000 m Pesonen  Yrjö dns M 3000 m
M 3000 m Koech Patrick dnf M 3000 m
M 3000 m Roivas Timo dns M 3000 m
M 3000 m Kauppi Jukka-Pekka dns M 3000 m
M 400 m aj/hurdles 1 Al-Hamedi Ibrahim KSA 49,81 M 400 m aj/hurdles
M 400 m aj/hurdles 2 Shirjajev Vladislav 50,02 M 400 m aj/hurdles
M 400 m aj/hurdles 3 Lattu Ari-Pekka 50,39 M 400 m aj/hurdles
M 400 m aj/hurdles 4 Simpanen Kalle 51,4 M 400 m aj/hurdles
M 400 m aj/hurdles 5 Tustit Indrek EST 52,31 M 400 m aj/hurdles
M 400 m aj/hurdles 6 Selänpää Juha 52,64 M 400 m aj/hurdles
M 400 m aj/hurdles Haapasalo Kimmo Suomi M 400 m aj/hurdles
M 400 m aj/hurdles Yahya Mohammad KSA M 400 m aj/hurdles
M 400 m aj/hurdles Sharahili Bandar KSA M 400 m aj/hurdles
M 400 m aj/hurdles Sandell Kristoffer Suomi M 400 m aj/hurdles
M 400 m aj/hurdles Kurkimäki Tero M 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles 1 Finni Tea 58,72 N / W 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles 2 Leminen Sinikka 60,18 N / W 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles 3 Kelo Milla 60,8 N / W 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles 4 Salovirta Maarit Suomi 62,06 N / W 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles 5 Reebs Marika 62,22 N / W 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles 6 Korhonen Vilma-Lotta 64,32 N / W 400 m aj/hurdles
M Pituus / M LJ 1 Evilä Tommi 7,67 M Pituus / M LJ 0
M Pituus / M LJ 2 Nazarovas Arvidas LIT 7,57 M Pituus / M LJ -0,1
M Pituus / M LJ 3 Sundsten Simon Suomi 7,41 M Pituus / M LJ 0,3
M Pituus / M LJ 4 Toivonen Petteri Suomi 7,14 M Pituus / M LJ 1,7
M Pituus / M LJ 5 Heikkinen Aki 6,88 M Pituus / M LJ 0,6
M Pituus / M LJ Kostet Saku SUOMI M Pituus / M LJ
N Kolmiloikka / W TJ 1 Radevica Ineta LAT 13,62 N Kolmiloikka / W TJ -0,8
N Kolmiloikka / W TJ 2 Koivula-Kruger Heli 13,29 N Kolmiloikka / W TJ -0,3
N Kolmiloikka / W TJ 3 Hannila Teija Suomi 13,25 N Kolmiloikka / W TJ 0,8
N Kolmiloikka / W TJ 4 Eriksson Jonna-Janette 12,84 N Kolmiloikka / W TJ 0,5
N Kolmiloikka / W TJ 5 Pekkola Irina 12,65 N Kolmiloikka / W TJ 0,2
N Kolmiloikka / W TJ 6 Seppälä Sohvi 12,59 N Kolmiloikka / W TJ 0,3
N Kolmiloikka / W TJ 7 Jääskeläinen Anna-Maria 12,36 N Kolmiloikka / W TJ 1
N Kolmiloikka / W TJ 8 Kisseleva Natalia 12,35 N Kolmiloikka / W TJ 0,4
N Kolmiloikka / W TJ 9 Kelo Niina 12,33 N Kolmiloikka / W TJ 1
N Kolmiloikka / W TJ 9 Kelo Niina 48,07 N Kolmiloikka / W TJ
N Kolmiloikka / W TJ 10 Fagerholm Sofi Finland 12,27 N Kolmiloikka / W TJ 0,3
N Kolmiloikka / W TJ Kekki Susanna N Kolmiloikka / W TJ
M Seiväs / M PV 1 Averbukh Aleksandr ISR 0 585.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 2 Strogaljov Vadim RUS XXO 570.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 3 Mononen Matti XO 555.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 4 Rantanen Vesa Suomi XXO 555.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 5 Latvala Mikko O 535.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 6 Westö Mikael O 520.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 7 Kivioja Jarno Suomi O 500.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 8 Pimiä Juho-Matti O 480.00 M Seiväs / M PV
N Korkeus / W HJ 1 Mikkonen Hanna O 185.00 N Korkeus / W HJ
N Korkeus / W HJ 2 Slivka Viktoria RUS O 180.00 N Korkeus / W HJ
N Korkeus / W HJ 3 Mattila Alina O 176.00 N Korkeus / W HJ
N Korkeus / W HJ 4 Anias Jonna XXO 176.00 N Korkeus / W HJ
M Kuula / M SP 1 Tiisanoja Ville 20,64 M Kuula / M SP
M Kuula / M SP 2 Reinikainen Tepa 20,3 M Kuula / M SP
M Kuula / M SP 3 Martinez Manuel ESP 20,13 M Kuula / M SP
M Kuula / M SP 4 Peetre Taavi EST 19,27 M Kuula / M SP
M Kuula / M SP 5 Sofin Pavel RUS 19,05 M Kuula / M SP
M Kuula / M SP 6 VASARA MIKA 18,8 M Kuula / M SP
M Kuula / M SP 7 Tihinen  Tuomo Suomi 18,79 M Kuula / M SP
M Kuula / M SP Haukijärvi Jarkko M Kuula / M SP
M Kiekko / M DT 1 Kruger Frantz RSA 62,4 M Kiekko / M DT
M Kiekko / M DT 2 Kyyrö Mikko 60,05 M Kiekko / M DT
M Kiekko / M DT 3 Loikkanen Mika 59,83 M Kiekko / M DT
M Kiekko / M DT 4 Helppikangas Jouni 58,16 M Kiekko / M DT
M Kiekko / M DT 5 Hynni  Pertti 56,6 M Kiekko / M DT
M Kiekko / M DT Tompuri Timo M Kiekko / M DT
M Keihäs / M JT 1 Värnik Andrus EST 83,62 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 2 Pitkämäki Tero 81,36 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 3 Alaräisänen Pekka 81,05 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 4 Mikkola Esko 79,09 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 5 Kantanen Marko 78,08 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 6 Järvenpää Tero 76,41 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 7 Piiparinen  Pauli 74,18 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 8 Koski-Vähälä Jarkko 73,74 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT Nilsen Ronny NOR M Keihäs / M JT
N Keihäs / W JT 1 Kolkkala Taina 59,7 N Keihäs / W JT
N Keihäs / W JT 2 Trakman Jana 56,19 N Keihäs / W JT
N Keihäs / W JT 3 Ahonen Kirsi 55,38 N Keihäs / W JT
N Keihäs / W JT 4 Laamanen Pauliina 51,58 N Keihäs / W JT
N Keihäs / W JT 5 Kelo Niina 48,07 N Keihäs / W JT
N Keihäs / W JT 5 Kelo Niina 12,33 N Keihäs / W JT 1
N Keihäs / W JT Lammi Sanna N Keihäs / W JT
N Keihäs / W JT Aava Moonika EST N Keihäs / W JT
N Keihäs / W JT Huhtaniemi Paula N Keihäs / W JT
N Moukari / W HT 1 Pöyry Sini 66,71 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 2 Korpela Merja Suomi 65,62 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 3 Nilsson Cecilia SWE 64,98 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 4 Hussein Marwa 64,52 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 5 Strömmer Mia 63,71 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 6 Räsänen Katri 57,95 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 7 Kiintonen Kaisa Suomi 56,53 N Moukari / W HT
100 m pyörätuolikelaus 1 Tähti Leo-Pekka 26,27 100 m pyörätuolikelaus 0,6
100 m pyörätuolikelaus 1 Tähti Leo-Pekka 14,51 100 m pyörätuolikelaus 0,6
100 m pyörätuolikelaus 2 van Weeghel Kenny 26,57 100 m pyörätuolikelaus 0,6
100 m pyörätuolikelaus 2 van Weeghel Kenny 14,56 100 m pyörätuolikelaus 0,6
100 m pyörätuolikelaus 3 Trappet Geoff 29,12 100 m pyörätuolikelaus 0,6
100 m pyörätuolikelaus 3 Trappet Geoff 15,27 100 m pyörätuolikelaus 0,6
100 m pyörätuolikelaus 4 Seppälä Janne 18,78 100 m pyörätuolikelaus 0,6
100 m pyörätuolikelaus 4 Seppälä Janne 34,66 100 m pyörätuolikelaus 0,6
200 m pyörätuolikelaus 1 Tähti Leo-Pekka 26,27 200 m pyörätuolikelaus 0,6
200 m pyörätuolikelaus 1 Tähti Leo-Pekka 14,51 200 m pyörätuolikelaus 0,6
200 m pyörätuolikelaus 2 van Weeghel Kenny 14,56 200 m pyörätuolikelaus 0,6
200 m pyörätuolikelaus 2 van Weeghel Kenny 26,57 200 m pyörätuolikelaus 0,6
200 m pyörätuolikelaus 3 Trappet Geoff 29,12 200 m pyörätuolikelaus 0,6
200 m pyörätuolikelaus 3 Trappet Geoff 15,27 200 m pyörätuolikelaus 0,6
200 m pyörätuolikelaus 4 Seppälä Janne 34,66 200 m pyörätuolikelaus 0,6
200 m pyörätuolikelaus 4 Seppälä Janne 18,78 200 m pyörätuolikelaus 0,6