Tulokset 2010

laji sija kilpailija maa tulos   erä tuuli
M 100 m 1 Rautanen Joni FIN 10,54 Alkuerä 1 1,5
M 100 m 1 Rautanen Joni FIN 10,75 Alkuerä 1 -2,6
M 100 m 2 Kohtamäki Lauri FIN 11,23 Alkuerä 1 -2,6
M 100 m 2 Kohtamäki Lauri FIN 10,79 Alkuerä 1 1,5
M 100 m 3 Ali-Huokuna Hannu FIN 10,8 Alkuerä 1 1,5
M 100 m 3 Ali-Huokuna Hannu FIN 11,08 Alkuerä 1 -2,6
M 100 m 4 Sakalauskas Rytis LIT DNS Alkuerä 1 -2,6
M 100 m 4 Sakalauskas Rytis LIT 10,96 Alkuerä 1 1,5
M 100 m 5 Haapala Eero FIN 10,96 Alkuerä 1 1,5
M 100 m Rantala Eetu FIN DNS Alkuerä 1 1,5
M 100 m 1 Åstrand Jonathan FIN 10,42 Alkuerä 2 2,2
M 100 m 1 Åstrand Jonathan FIN 10,74 Alkuerä 2 -2,6
M 100 m 2 Tärnhuvud Stefan SWE 10,92 Alkuerä 2 -2,6
M 100 m 2 Tärnhuvud Stefan SWE 10,65 Alkuerä 2 2,2
M 100 m 3 Rose Odain SWE 10,73 Alkuerä 2 2,2
M 100 m 3 Rose Odain SWE 11,05 Alkuerä 2 -2,6
M 100 m 4 Sipilä Simo FIN 10,86 Alkuerä 2 2,2
M 100 m 4 Sipilä Simo FIN 10,91 Alkuerä 2 -2,6
M 100 m 5 Suikka Jari FIN 10,97 Alkuerä 2 2,2
M 100 m 6 Myllymäki Ville FIN 11,08 Alkuerä 2 2,2
M 100 m 1 Åstrand Jonathan FIN 10,74 M 100 m -2,6
M 100 m 1 Åstrand Jonathan FIN 10,42 M 100 m 2,2
M 100 m 2 Rautanen Joni FIN 10,75 M 100 m -2,6
M 100 m 2 Rautanen Joni FIN 10,54 M 100 m 1,5
M 100 m 3 Sipilä Simo FIN 10,91 M 100 m -2,6
M 100 m 3 Sipilä Simo FIN 10,86 M 100 m 2,2
M 100 m 4 Tärnhuvud Stefan SWE 10,65 M 100 m 2,2
M 100 m 4 Tärnhuvud Stefan SWE 10,92 M 100 m -2,6
M 100 m 5 Rose Odain SWE 10,73 M 100 m 2,2
M 100 m 5 Rose Odain SWE 11,05 M 100 m -2,6
M 100 m 6 Ali-Huokuna Hannu FIN 11,08 M 100 m -2,6
M 100 m 6 Ali-Huokuna Hannu FIN 10,8 M 100 m 1,5
M 100 m 7 Kohtamäki Lauri FIN 11,23 M 100 m -2,6
M 100 m 7 Kohtamäki Lauri FIN 10,79 M 100 m 1,5
M 100 m Sakalauskas Rytis LIT DNS M 100 m -2,6
M 100 m Sakalauskas Rytis LIT 10,96 M 100 m 1,5
N / W 800 m 1 Eriksson Zenitha FIN 2.09,74 B-erä
N / W 800 m 2 Millard Emma 2.09,87 B-erä
N / W 800 m 3 Nygård Jeanine FIN 2.10,85 B-erä
N / W 800 m 4 Tyni Kaisa FIN 2.12,07 B-erä
N / W 800 m 5 Haukilahti Anette FIN 2.16,52 B-erä
N / W 800 m 6 Haavikko Hanna FIN 2.17,71 B-erä
N / W 800 m 7 Björkström Janina FIN 2.19,44 B-erä
N / W 800 m 8 Haanpää Saara FIN 2.22,96 B-erä
N / W 800 m 9 Heino Janina FIN 2.23,88 B-erä
N / W 800 m 10 Knutar Päivi FIN 2.26,89 B-erä
N / W 800 m 1 Järvenpää Mari FIN 2.06,07 Eräyhdiste
N / W 800 m 2 Gudkova Tatiana RUS 2.06,36 Eräyhdiste
N / W 800 m 3 Pavlenko Yulia RUS 2.06,74 Eräyhdiste
N / W 800 m 4 Öberg Sofia SWE 2.07,08 Eräyhdiste
N / W 800 m 5 Pappila Heidi FIN 2.09,11 Eräyhdiste
N / W 800 m 6 Eriksson Zenitha FIN 2.09,74 Eräyhdiste
N / W 800 m 7 Millard Emma 2.09,87 Eräyhdiste
N / W 800 m 8 Selvenius Suvi FIN 2.10,73 Eräyhdiste
N / W 800 m 9 Nygård Jeanine FIN 2.10,85 Eräyhdiste
N / W 800 m 10 Marttinen Heidi FIN 2.11,52 Eräyhdiste
N / W 800 m 11 Tyni Kaisa FIN 2.12,07 Eräyhdiste
N / W 800 m 12 Haukilahti Anette FIN 2.16,52 Eräyhdiste
N / W 800 m 13 Eriksson Heidi FIN 2.16,55 Eräyhdiste
N / W 800 m 14 Haavikko Hanna FIN 2.17,71 Eräyhdiste
N / W 800 m 15 Björkström Janina FIN 2.19,44 Eräyhdiste
N / W 800 m 16 Haanpää Saara FIN 2.22,96 Eräyhdiste
N / W 800 m 17 Heino Janina FIN 2.23,88 Eräyhdiste
N / W 800 m 18 Knutar Päivi FIN 2.26,89 Eräyhdiste
N / W 800 m Chepkwony Caroline KEN DNF Eräyhdiste
N / W 800 m 1 Järvenpää Mari FIN 2.06,07 N / W 800 m, A-erä
N / W 800 m 2 Gudkova Tatiana RUS 2.06,36 N / W 800 m, A-erä
N / W 800 m 3 Pavlenko Yulia RUS 2.06,74 N / W 800 m, A-erä
N / W 800 m 4 Öberg Sofia SWE 2.07,08 N / W 800 m, A-erä
N / W 800 m 5 Pappila Heidi FIN 2.09,11 N / W 800 m, A-erä
N / W 800 m 6 Selvenius Suvi FIN 2.10,73 N / W 800 m, A-erä
N / W 800 m 7 Marttinen Heidi FIN 2.11,52 N / W 800 m, A-erä
N / W 800 m 8 Eriksson Heidi FIN 2.16,55 N / W 800 m, A-erä
N / W 800 m Chepkwony Caroline KEN DNF N / W 800 m, A-erä
M 1500 m 1 Oravakangas Rami FIN 3.56,00 B-erä
M 1500 m 2 Tuokko Rami FIN 3.56,25 B-erä
M 1500 m 3 Raittinen Mikko FIN 3.59,85 B-erä
M 1500 m 4 Rannikko Olli FIN 3.59,87 B-erä
M 1500 m 5 Pulkkanen Olli FIN 4.01,12 B-erä
M 1500 m 6 Taini  Matti FIN 4.05,19 B-erä
M 1500 m 7 Lindqvist Frank FIN 4.07,06 B-erä
M 1500 m 8 Klemola Väinö FIN 4.07,88 B-erä
M 1500 m 9 Holappa Lauri FIN 4.07,91 B-erä
M 1500 m 10 Virtanen Jouni FIN 4.09,60 B-erä
M 1500 m 11 Haatainen Matti FIN 4.11,33 B-erä
M 1500 m Ojala Jussi FIN DNF B-erä
M 1500 m Huhtala Pasi FIN DNF B-erä
M 1500 m Hautala Janne FIN DNF B-erä
M 1500 m 1 Smirnov Valentin RUS 3.45,97 Eräyhdiste
M 1500 m 2 Shabunin Vyatcheslav RUS 3.46,45 Eräyhdiste
M 1500 m 3 Rotich Willy KEN 3.46,48 Eräyhdiste
M 1500 m 4 Anishchenko Stanislav RUS 3.47,34 Eräyhdiste
M 1500 m 5 Marttinen Riku FIN 3.48,50 Eräyhdiste
M 1500 m 6 Salonen Tuomo FIN 3.52,69 Eräyhdiste
M 1500 m 7 Oravakangas Rami FIN 3.56,00 Eräyhdiste
M 1500 m 8 Tuokko Rami FIN 3.56,25 Eräyhdiste
M 1500 m 9 Bett Charles KEN 3.57,27 Eräyhdiste
M 1500 m 10 Vedehin Nikolai EST 3.58,36 Eräyhdiste
M 1500 m 11 Bjuhr Elias SWE 3.59,33 Eräyhdiste
M 1500 m 12 Sundell Tommi FIN 3.59,46 Eräyhdiste
M 1500 m 13 Järvenpää Jarkko FIN 3.59,55 Eräyhdiste
M 1500 m 14 Raittinen Mikko FIN 3.59,85 Eräyhdiste
M 1500 m 15 Rannikko Olli FIN 3.59,87 Eräyhdiste
M 1500 m 16 Pulkkanen Olli FIN 4.01,12 Eräyhdiste
M 1500 m 17 Rotkirch Robert FIN 4.02,71 Eräyhdiste
M 1500 m 18 Viren Matti FIN 4.03,77 Eräyhdiste
M 1500 m 19 Taini  Matti FIN 4.05,19 Eräyhdiste
M 1500 m 20 Lindqvist Frank FIN 4.07,06 Eräyhdiste
M 1500 m 21 Klemola Väinö FIN 4.07,88 Eräyhdiste
M 1500 m 22 Holappa Lauri FIN 4.07,91 Eräyhdiste
M 1500 m 23 Virtanen Jouni FIN 4.09,60 Eräyhdiste
M 1500 m 24 Haatainen Matti FIN 4.11,33 Eräyhdiste
M 1500 m Kirwa Meshak KEN DNF Eräyhdiste
M 1500 m Ojala Jussi FIN DNF Eräyhdiste
M 1500 m Hautala Janne FIN DNF Eräyhdiste
M 1500 m El Guelmoun Rachid MAR DNS Eräyhdiste
M 1500 m Huhtala Pasi FIN DNF Eräyhdiste
M 1500 m 1 Smirnov Valentin RUS 3.45,97 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 2 Shabunin Vyatcheslav RUS 3.46,45 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 3 Rotich Willy KEN 3.46,48 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 4 Anishchenko Stanislav RUS 3.47,34 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 5 Marttinen Riku FIN 3.48,50 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 6 Salonen Tuomo FIN 3.52,69 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 7 Bett Charles KEN 3.57,27 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 8 Vedehin Nikolai EST 3.58,36 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 9 Bjuhr Elias SWE 3.59,33 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 10 Sundell Tommi FIN 3.59,46 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 11 Järvenpää Jarkko FIN 3.59,55 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 12 Rotkirch Robert FIN 4.02,71 M 1500 m, A-erä
M 1500 m 13 Viren Matti FIN 4.03,77 M 1500 m, A-erä
M 1500 m Kirwa Meshak KEN DNF M 1500 m, A-erä
M 1500 m El Guelmoun Rachid MAR DNS M 1500 m, A-erä
M 3000 m 1 Keskisalo Jukka FIN 7.56,97 M 3000 m
M 3000 m 2 Kipsang Geoffrey KEN 7.59,98 M 3000 m
M 3000 m 3 Räsänen Matti FIN 8.02,67 M 3000 m
M 3000 m 4 Korir Lewis KEN 8.03,76 M 3000 m
M 3000 m 5 Ukonmaanaho Janne FIN 8.15,27 M 3000 m
M 3000 m 6 Harjamäki Joonas FIN 8.17,63 M 3000 m
M 3000 m 7 Wallerstein Johan SWE 8.18,33 M 3000 m
M 3000 m 8 Manninen Henri FIN 8.20,89 M 3000 m
M 3000 m 9 Leinonen Jaakko FIN 8.23,52 M 3000 m
M 3000 m 10 Tanui Joseph FIN 8.29,25 M 3000 m
M 3000 m 11 Talasjoki Mikael FIN 8.32,27 M 3000 m
M 3000 m 12 Kuorikoski Petteri FIN 8.33,22 M 3000 m
M 3000 m 13 Lehtinen Joonas FIN 8.33,88 M 3000 m
M 3000 m 14 Takala Miika FIN 8.46,86 M 3000 m
M 3000 m Kiptoo Julius KEN DNS M 3000 m
M 3000 m Rotich Willy KEN DNF M 3000 m
M 3000 m Ruohola Kalle FIN DNS M 3000 m
M 3000 m Hamberg Jarkko FIN DNF M 3000 m
N / W  2000 m 1 Khasanova Alfia RUS 5.58,42 N / W  2000 m
N / W  2000 m 2 Dmitrieva Irina RUS 6.04,46 N / W  2000 m
N / W  2000 m 3 Kangas Minna-Maria FIN 6.17,67 N / W  2000 m
N / W  2000 m 4 Klemelä  Sanni FIN 6.20,49 N / W  2000 m
N / W  2000 m 5 Mäkelä Janica FIN 6.22,96 N / W  2000 m
M 110 m  aj/hurdles 1 Sonck Juha FIN 14,13 M 110 m  aj/hurdles -2,1
M 110 m  aj/hurdles 2 Korkealaakso Antti FIN 14,32 M 110 m  aj/hurdles -2,1
M 110 m  aj/hurdles 3 Gilyazov Aydar RUS 14,45 M 110 m  aj/hurdles -2,1
M 110 m  aj/hurdles 4 Vilen Markus FIN 14,51 M 110 m  aj/hurdles -2,1
M 110 m  aj/hurdles 5 Askros Rafael SWE 14,53 M 110 m  aj/hurdles -2,1
M 110 m  aj/hurdles 6 Smit Louw RSA 14,53 M 110 m  aj/hurdles -2,1
M 110 m  aj/hurdles Hirvonen Arttu FIN DNF M 110 m  aj/hurdles -2,1
N / W 100 m aj/hurdles 1 Tamosaityte Sonata LIT 13,89 N / W 100 m aj/hurdles -1,1
N / W 100 m aj/hurdles 2 Aidanpää Iida FIN 13,89 N / W 100 m aj/hurdles -1,1
N / W 100 m aj/hurdles 3 Neziri Nooralotta FIN 14,04 N / W 100 m aj/hurdles -1,1
N / W 100 m aj/hurdles 4 Leinonen Elisa FIN 14,08 N / W 100 m aj/hurdles -1,1
N / W 100 m aj/hurdles 5 Harala Lotta FIN 14,11 N / W 100 m aj/hurdles -1,1
N / W 100 m aj/hurdles 6 Brown Deserea USA 14,25 N / W 100 m aj/hurdles -1,1
N / W 100 m aj/hurdles 7 Latvala Hanna-Maari 14,56 N / W 100 m aj/hurdles -1,1
N / W 100 m aj/hurdles 8 Avikainen Viivi FIN 14,73 N / W 100 m aj/hurdles -1,1
N / W 400 m aj/hurdles 1 Adamovich Olga RUS 58,65 N / W 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles 2 Komuta Yana UKR 59,69 N / W 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles 3 Halkoaho Jenniina FIN 1.00,57 N / W 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles 4 Valtanen Maria FIN 1.03,24 N / W 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles Millard Emma FIN DQ N / W 400 m aj/hurdles
N / W 400 m aj/hurdles Johansson Ulrika SWE DNS N / W 400 m aj/hurdles
M Pituus / M LJ 1 Evilä Tommi FIN 807 M Pituus / M LJ 2,1
M Pituus / M LJ 2 Deok Hyeon Kim KOR 806 M Pituus / M LJ 2,3
M Pituus / M LJ 3 Manyonga Luvo RSA 803 M Pituus / M LJ 2,1
M Pituus / M LJ 4 Jensen Morten DEN 798 M Pituus / M LJ 3,9
M Pituus / M LJ 5 Lax Petteri FIN 797 M Pituus / M LJ 2,1
M Pituus / M LJ 6 Plotnikov Dmitriy RUS 776 M Pituus / M LJ 2,5
M Pituus / M LJ 7 Kivinen Mikko FIN 760 M Pituus / M LJ 3,2
M Pituus / M LJ 8 Kilpi Otto FIN 755 M Pituus / M LJ +0.9
M Pituus / M LJ 9 Pimiä Juho-Matti FIN 754 M Pituus / M LJ 0,6
M Pituus / M LJ 10 Sundsten Simon FIN 749 M Pituus / M LJ 2,4
M Kolmiloikka / M TJ 1 Tammentie Aleksi FIN 15,69 M Kolmiloikka / M TJ 2,1
M Kolmiloikka / M TJ 2 Purmonen Mika FIN 15,2 M Kolmiloikka / M TJ 2,2
M Kolmiloikka / M TJ 3 Pitkänen Samuli FIN 13,86 M Kolmiloikka / M TJ 2,5
M Kolmiloikka / M TJ Sippola Mikko FIN M Kolmiloikka / M TJ
M Seiväs / M PV 1 Rantanen Vesa FIN O 543.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 2 Salomäki Eemeli FIN O 533.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 3 Lavrinenko Nikolay RUS XO 533.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 4 Poljanec Andrej SLO O 523.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV 5 Marjaniemi Jouni FIN O 513.00 M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV Gomez da Silva Fabio BRA M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV Kivioja Jarno FIN M Seiväs / M PV
M Seiväs / M PV Bergius Jere FIN M Seiväs / M PV
N Korkeus / W HJ 1 Alexsson Anna SWE XXO 185.00 N Korkeus / W HJ
N Korkeus / W HJ 2 Tereshina Ekaterina RUS O 178.00 N Korkeus / W HJ
N Korkeus / W HJ 2 Sepänmaa Mari FIN O 178.00 N Korkeus / W HJ
N Korkeus / W HJ 4 Rautanen Laura FIN XO 178.00 N Korkeus / W HJ
N Korkeus / W HJ 4 Kononova Evgenija RUS XO 178.00 N Korkeus / W HJ
N Korkeus / W HJ 6 Hakanen Tiina FIN O 175.00 N Korkeus / W HJ
M Kuula / M SP 1 Pakisjärvi Henri FIN 18,02 M Kuula / M SP
M Kuula / M SP 2 Santala Jani FIN 16,7 M Kuula / M SP
M Keihäs / M JT 1 Thorkildsen Andreas NOR 88,1 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 2 Pitkämäki Tero FIN 86,92 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 3 Wirkkala Teemu FIN 86,53 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 4 Ruuskanen Antti FIN 82,58 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 5 Mannio Ari FIN 81,3 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 6 Vesely Vitezlav CZE 79,82 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 7 Jae Myung Park KOR 79,21 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 8 Murakami Yukifumi JAP 76,15 M Keihäs / M JT
M Keihäs / M JT 9 Kankaanpää Mikko FIN 76 M Keihäs / M JT
N Moukari / W HT 1 Korpela Merja FIN 67,5 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 2 Zolotukhina Nataliya UKR 66,68 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 3 Solvin Lena FIN 63,58 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 4 Latvala Sini FIN 59,62 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 5 Penttilä Jenni FIN 57,75 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 6 Salmela Johanna FIN 56,94 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 7 Uustalo Elina FIN 56,27 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 8 Miettinen Jonna FIN 55,18 N Moukari / W HT
N Moukari / W HT 9 Kuutti Hannele FIN 55,03 N Moukari / W HT